AKADEMIA GIMNAZJALISTY 2015/2016

W piątek, 23 października 2015r. uczniowie klas 2d i 3b wzięli udział w zajęciach na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, które zainaugurowały kolejną edycję Akademii Gimnazjalisty.

Na wstępie okazało się, że czeka nas niespodzianka – spotkanie z panem Amandem Rampadarath z Surinamu, który w ciekawy sposób opowiedział nam o swoim kraju, jego kulturze, a w szczególności o systemie edukacyjnym. Dla wszystkich była to niecodzienna okazja do zdobycia wiedzy o państwie, o którym niewiele wiedzieliśmy. Gość został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Następnie pani prof. dr hab. Katarzyna Lisowska przedstawiła prezentację w języku angielskim. Dotyczyła ona plusów i minusów stosowania GMO - genetycznie modyfikowanych organizmów. Podczas zajęć nauczyliśmy się wiele o żywności modyfikowanej genetycznie. Pozwoliły nam one obiektywnie spojrzeć na tę sprawę. Dowiedzieliśmy się również, jakie informacje na temat GMO są nieprawdziwe i stworzone jedynie w celach marketingowych. Wykład, chodź dość skomplikowany, zaciekawił nas, skłonił do refleksji i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Joomla templates by a4joomla