Święto Konstytucji 3 maja.

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Program artystyczny poświęcony temu doniosłemu i niezwykle ważnemu wydarzeniu przygotowali uczniowie klasy II c. Dzięki nim przenieśliśmy się do roku 1791, kiedy to została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja określająca zasady mające usprawnić funkcjonowanie naszego państwa.

Na scenie pojawiły się tak ważne postaci jak król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj i Ignacy Potocki, których działania zasługują na szczególną pamięć za to, że podjęli się tak trudnego zadania, jakim było zreformowanie państwa. Całą uroczystość obserwował również Jan Matejko, który wszystko uwiecznił na swoim obrazie.

Klasa II c zasługuje na szczególne uznanie za swoją kreatywność, ponieważ była pomysłodawcą całego przedstawienia, jak również autorem większości tekstów.

Przygotowana część artystyczna była piękną lekcją historii i dowodem na to, że potrafimy z ogromnym zaangażowaniem uczcić to ważne narodowe święto.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII

Joomla templates by a4joomla