Wymiana


29 maja 2016r. przed południem przywitaliśmy uczniów i ich opiekunów, którzy przyjechali do Gliwice w ramach polsko – niemieckiej wymiany młodzieży. Wymiana ta odbyła się już po raz dziesiąty, a współfinansowana jest przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży.

W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się w szkole. Bawiliśmy się w czasie gier integracyjnych, poznając się w rzeczywistości (do tej pory znaliśmy się tylko wirtualnie:) ). Zaplanowaliśmy sobie jeszcze krótki spacer po Gliwicach, jednak z powodu deszczu musieliśmy przełożyć go na inny dzień.

W poniedziałek spędziliśmy cały dzień w szkole. Zostaliśmy przywitani przez Panią Dyrektor, następnie jeszcze trochę pograliśmy. Później intensywnie pracowaliśmy nad projektem „Kultura młodzieżowa – wczoraj i dziś”. Większą część projektu musieliśmy wypracować podczas tej części spotkania, natomiast sam finał będzie miał miejsce we wrześniu, podczas naszej rewizyty w Niemczech. Braliśmy również udział w zajęciach sportowych, specjalnie dla nas przygotowanych przez p. Danutę Byzdrę i p. Lucynę Kosowicz. Bardzo im dziękujemy.

Kolejny dzień spędziliśmy w Krakowie. Pod opieką przewodnika spacerowaliśmy po tym pięknym mieście. Na zakończenie udaliśmy się w rejs po Wiśle. Serdecznie dziękujemy p. Aleksandrze Szczepanik za opiekę.

Środę spędziliśmy w szkole, pracując nad projektem. Przed południem udaliśmy się również na nasz zaległy spacer. Oprowadzaliśmy naszych niemieckich kolegów i koleżanki po Gliwicach. Sami przygotowaliśmy ciekawostki o rożnych miejscach. Po obiedzie realizowaliśmy kolejny punkt programu – grę miejską. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy w szkole, razem z naszymi rodzicami i rodzeństwem. Dziękujemy im za pyszne jedzenie. Dziękujemy im również za drobne upominki, które każdy z nas otrzymał z okazji Dnia Dziecka.

W czwartek nadal intensywnie pracowaliśmy nad projektem, prezentując wstępne wersje naszych pomysłów. Później udaliśmy się do Młodzieżowego Domu Kultury na ciekawe zajęcia regionalne. O godz. 16.00 spotkaliśmy się pod szkołą, gdzie pożegnaliśmy naszych gości. Nie obyło się bez łez. Z niecierpliwością czekamy na nasz wyjazd do Niemiec.

Dziękujemy Dyrekcji oraz naszym paniom koordynatorkom p. Joannie Zawadzie i p. Joannie Balcer – Kuładze za zorganizowanie tego spotkania.

Joomla templates by a4joomla